Stomatologia dziecięca

 • Wypełnienia cementem glassjonomerowym, materiałem kolorowym Twinky star

  W gabinecie ząbki mleczne wypełniamy materiałami przeznaczonymi dla dzieci –szczególnie miły jest moment wybierania koloru wypełnienia – oprócz kremowych wypełnień mali Pacjenci mogą dać popis fantazji i wybrać wypełnienie różowe, niebieskie, zielone, złote, pomarańczowe.

 • Lakowanie

  Lakowanie jest zbiegiem profilaktycznym przeznaczonym do zapobiegania próchnicy w pierwszych stałych zębach trzonowych. Stałe szóstki pojawiają się ok. 6 roku życia za mlecznymi piątkami. Zabieg polega na oczyszczeniu ząbka i przykryciu go specjalnym światłoutwardzalnym lakiem kompozytowym wydzielającym fluor. Lak w zależności od kształtu i głębokości bruzdy utrzymuje się od dwóch do kilku lat. Lakować możemy tylko bruzdy bez próchnicy, tak więc jest bardzo istotne, aby zabieg przeprowadzić zaraz po pojawieniu się ząbków w jamie ustnej

 • Profilaktyka fluorowa

  Fluor powoduje zmniejszenie podatności zęba na próchnicę. Profilaktyka zewnętrzna czyli kontaktowe stosowanie fluoru na powierzchnię zębów jest bardzo bezpieczną metodą nie wiążącą się z ryzykiem przedawkowania. Fluor dostarczamy w dwóch postaciach:

  1) Pianki o smaku truskawkowym z wysoką zawartością fluoru stosowanej w krótkim czasie

  2) Lakieru bananowego z niską zawartością fluoru , który jest uwalniany w ciągu kilku dni po zabiegu zanim zostanie starty w czasie jedzenia i mycia.

 • Impregnacja

  Jest zabiegiem dotyczącym głównie mlecznych siekaczy, polegającym na stosowaniu preparatów opóźniających rozwój próchnicy w zębach mlecznych. Zwykle zabiegi są powtarzane w odstępach tygodniowych 3-5 razy.