Stomatologia zachowawcza

  • Wypełnienia kompozytowe

    Wypełnienia wykonują wszystkie gabinety stomatologiczne. Nasze wypełnienia wykonujemy bardzo starannie z użyciem najlepszych materiałów, naświetlamy lampami zmniejszającymi skurcz polimeryzacyjny. Dbamy o właściwy kolor i kształt odbudowywanych zębów oraz dokładne wykończenie wypełnienia.

  • Inlaye, onlaye, overlaye - wkłady dokoronowe

    Wkłady dokoronowe są przeznaczone dla zębów na tyle mocno zniszczonych, że szczelna odbudowa kompozytem byłaby niemożliwa lub nietrwała, a na tyle niezniszczonych, że szkoda jest nam tracić dobrze zachowane tkanki zęba w czasie szlifowania pod koronę. Zabieg składa się z dwóch wizyt. Na pierwszej opracowujemy ubytek i pobieramy wyciski, które są przesyłane do laboratorium. Na drugiej cementujemy gotową odbudowę. Wkłady dokoronowe mogą być wykonane z porcelany, kompozytu lub złota.

  • Odbudowa zębów leczonych kanałowo włóknem szklanym

    Zęby wymagające leczenia kanałowego zwykle są dość mocno zniszczone. W trakcie leczenia, aby uzyskać dobry dostęp do systemu korzeniowego, często musimy ząb dodatkowo opracować. W celu uniknięcia złamania osłabionych ścianek i wzmocnienia struktury zęba, wklejamy wkłady z włókna szklanego. Ząb zabezpieczony takim wkładem może zostać odbudowany kompozytem lub koroną porcelanową.