Periodontologia

 • Usuwanie kamienia nazębnego

  Kamień nazębny jest przyczyną chorób przyzębia (paradontozy), nieświeżego oddechu oraz nieestetycznego wyglądu zębów .Duże ilości kamienia nazębnego powodują stany zapalne dziąseł , których następstwem jest krwawienie dziąseł oraz obniżanie się poziomu kości, w której są osadzone zęby. W celu usunięcia kamienia nazębnego stosujemy ultradźwięki , które rozbijają kamień i umożliwiają szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

 • Piaskowanie

  Piaskowanie jest zabiegiem w czasie którego delikatny piasek emitowany pod ciśnieniem z piaskarki usuwa osady nazębne, nawet te zlokalizowane w trudno dostępnych przestrzeniach. Może stanowić zbieg samodzielny, być uzupełnieniem usuwania kamienia nazębnego ultradźwiękami lub stanowić przygotowanie do wybielania lub fluoryzacji.

 • Kiretaż

  Czasami oprócz kamienia nazębnego naddziąsłowego, występuje również kamień poddziąsłowy. Ma on ciemniejszy kolor, jest trudniejszy do zauważenia, mocniej związany z korzeniem zęba , trudniejszy do usunięcia i stwarzający większe ryzyko zaniku kości. Aby usunąć kamień poddziąsłowy , po zabiegu usunięcia kamienia naddziąsłowego, stosujemy kiretaż czyli zdrapywanie, specjalnie do tego celu zaprojektowanymi narzędziami ręcznymi, kamienia poddziąsłowego oraz wygładzanie powierzchni korzenia zęba tak aby do gładkiej powierzchni trudniej przylegały osady.

 • Szynowanie rozchwianych zębów

  Przy zaawansowanej chorobie przyzębia, gdy doszło do znacznego zaniku kości i rozchwiania zębów, szczególnie w przednim odcinku szczęki i żuchwy- aby umożliwić pacjentowi gryzienie, zahamować postęp rozchwiania zębów, łączymy zęby na powierzchni wewnętrznej, w miejscu niewidocznym dla Pacjenta. Szyna łącząca zęby jest wykonana z włókna szklanego z kompozytem lub drucika metalowego z kompozytem - takiego jak po zakończeniu leczenia ortodontycznego.